Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moudrá slova

15. 3. 2009

*

Můj život nezačal ani narozením, ani početím.Vyrůstal jsem a rozvíjel jsem se po nesčetná tisíciletí...Všechna má dřívější já ve mně promlouvají svými hlasy,ozvěnami,výzvami...A také se nesčetněkrát ještě narodím.

*

 Viděl všechny tyto podoby a tváře, jak se stále znovu rodí v tisíci vztazích.Všechny byly smrtelným, bolestným příkladem pomíjivosti.Přesto žádná z nich neumírala, pouze se proměňovaly, znovu se rodily a stále znovu na sebe braly nové tváře;jednu odděloval od druhé pouze čas.

*

 

Trp člověče, jestli ti rvou po kouscích srdce, poděkuj jim ještě za svá trápení; jsou krásnější než neurčitá prázdnota těch, kteří nemají čeho litovat.

*

Tak jako prožíváme tisíce snů v našem současném životě, je i náš současný život jen jeden z mnoha tisíců životů, do kterých přicházíme z jiného, skutečnějšího života...a kam se vracíme po smrti.Náš život je jen jeden ze snů o tomto skutečnějším životě, a tak se to opakuje nekonečně, až do toho úplně posledního, opravdu skutečného života...

*

Duše se nikdy nerodí ani neumírá.Nevznikla, nevzniká a nevznikne - je nezrozená, věčná, existuje trvale a od pradávna.Nezahyne, když je zabito tělo.